Určite ste už zažili ten pocit, že vás bolí celé telo. Nie ste sami. Bolesť celého tela je pomerne bežným javom. Čo ho však spôsobuje?

Bolesťou celého tela sa prejavuje obrovské množstvo rôznych onemocnení. Bolesť celého tela je symptómom najmä rôznych vírusových chorôb. Veď to poznáte napríklad z takej chrípky. Tá sa práve touto komplexnou bolesťou začína. V prípade chrípky však bolesť celého tela pomerne rýchlo ustúpi.

S bolesťou celého tela začína množstvo ochorení. Vy ako bežný človek máte len veľmi malú šancu odhaliť, ktorá choroba za týmto symptómom skutočne stojí. Naozaj to nie je jednoduché, keďže tento symptóm je príliš všeobecný. Určiť diagnózu iba na základe tohto príznaku nedokáže ani najlepší lekár. Na spoľahlivé určenie diagnózy je potrebné poznať ďalšie symptómy. V prípade, že takéto príznaky nie je možné zistiť, je potrebné, aby sa človek podrobil rôznym vyšetreniam. Tu už lekár na základe vylučovacej metódy dokáže spoľahlivo určiť diagnózu.

Pri bolesti celého tela naozaj môže ísť iba obyčajné prepracovanie alebo náhly nával jarnej únavy. Na tieto predpoklady sa však nemôžeme  spoľahnúť. Ak bolesť tela neprechádza, ak bolesti neustupujú, jednoznačne je potrebné navštíviť najbližšiu nemocnicu, kde dokážu vylúčiť možné začiatky nebezpečného ochorenia.

Proti bolesti celého tela je možné užívať bežné lieky proti bolesti ako acylpyrín a podobne. Použitie ďalších liekov je potrebné konzultovať s príslušným lekárom.