Sotva by sme našli niekoho, kto sa nestretol s bolesťou krku na vlastnej koži. Bolesť krku je tak bežná, že jej vlastne ani nevenujeme veľkú pozornosť. A to až do mementu, kedy sa táto bolesť stane neznesiteľná.

Bolesť krku je zákerná. Blíži sa pomaly a rovnakým tempom okráda človeka o kvalitu života. Bolesť krku by sme nemali podceňovať, pretože je to varovanie tela o životnom štýle, ktorý vedieme.

Moderný spôsob života veľmi zdraviu nepraje. Väčšinu nášho života trávime za počítačom či televízorom. Namiesto toho, aby sme si oddýchli od sedavého zamestnania aktívnym pohybom, opäť relaxujeme sedením. Ľudské telo sa vyvinulo za úplne iným účelom. Je zrejmé, že inak ako bolesťami sa to nemôže skončiť. Na ochabnuté svalstvo je citlivý najmä krk. Bolesť krku prichádza viac ako často spolu s bolesťou hlavy. Tieto dve časti tela sú úzko prepojené.

Proti bolestiam krku možno bojovať pomerne jednoducho. Samozrejme, že by ste mali zabudnúť na akékoľvek rýchle riešenia. Tu nepomôžu žiadne tabletky. Je potrebné sa pustiť do pohybu, do cvičenia. Aktívny prístup k životu si ľahko poradí aj s nepríjemnými bolesťami krku. Ak nemáte veľa času ani priestor na cvičenie, úplne postačí, ak budete cvičiť jogu alebo podobné cviky. Krčné svaly je potrebné dostať do pohybu aspoň na niekoľko minút každý deň. Za pár minút námahy denne výsledok určite stojí zato.