Bez možnosti slobodne sa pohybovať si len veľmi ťažko dokážeme prestaviť pohodlný život. Pre pocit nepohody nemusíme byť pripútaní k vozíku. K nepríjemnostiam spojeným s pohybom sa môžeme dopracovať aj omnoho jednoduchšie. Zoberme si napríklad také koleno. Ak je v poriadku, tak si ho ani nevšimneme. Ak s ním začneme mať problémy, veľmi rýchlo zistíme, aké je dôležité.

Bolesť pod kolenom zvyčajne súvisí aj s kolenom. V tomto horšom prípade. V lepšom prípade sa jedná iba o dočasný problém so svalmi. Presilený či natiahnutý sval je síce nepríjemnosť, avšak po pár dňoch či týždňoch väčšinou odznie. Problémy s kolenným kĺbom sú však trochu iného charakteru.

Kolenný kĺb je najzložitejší kĺb v celom ľudskom tele. Koleno zabezpečuje svoj pohyb okrem toho aj sériou svalov, šliach a rôznych ďalších úponov.  Jednoducho vecí, ktoré sa tu môžu pokaziť, je viac ako dosť. Najhoršie je, ak sa stane niečo priamo s kĺbom. Poškodenie kĺbovej chrupky je nezvratné. Tzv. artróza je v súčasnosti neliečiteľná. Ak je chrupka raz porušená, v takomto stave aj zostane.

Podobne je to s kolennými väzmi.  Pokiaľ sa v nich niečo poškodí, tak vaše koleno už sotva niekedy bude 100-percentne v poriadku. Proti bolestiam pod kolenom či kolena samotného sa používajú rôzne lekárske pomôcky. Vďaka nim môžete viac takmer plnohodnotný život bez akéhokoľvek chirurgického zásahu do kolena. Najvyužívanejšie je tzv. sťahovanie kolena.