O rebrách veru veľa nerozmýšľame. Bolesti rebier rozhodne nepatria medzi to, kvôli čomu by sme  nespávali.  Ľudia venujú pozornosť iba tomu, čo ich môže poslať na druhý svet. Rebrám sa to sotva podarí. Pokiaľ však pocítime bolesť rebier, tak rozhodne to nie je príjemné. Väčšina bolestí rebier však vôbec nie je závažná a nie je potrebné im venovať zvýšenú pozornosť. Lekára je potrebné vyhľadať iba v prípade pretrvávajúcich intenzívnych bolestí.

Väčšina bolestí rebier má traumatický pôvod. Rebrá sa dajú veľmi ľahko naraziť. Toto môže spôsobovať dlhotrvajúce problémy s pohybom či dokonca s dýchaním. Takýto stav sa však časom dostane späť do normálneho stavu. Pri rebrách takisto môže dôjsť k poškodeniu svalov. Stačí si natiahnuť nejaký ten rebrový sval a rebrá vám to niekoľko dní budú dávať najavo.

Rebrá sa niekedy hlásia o pozornosť pichavými bolesťami. Tie sa odborne nazývajú rebrová neuralgia. Za týmto honosným názvom sa skrýva jednoduchý problém. Hrudný kôš je plný kĺbov, kostí a nervov. Z času na čas dôjde k pohybu nervu, k jeho zaseknutiu a podobne. Toto okamžite spôsobí intenzívnu pichavú bolesť. Táto bolesť síce môže byť nepríjemná, nepredstavuje však akékoľvek zdravotné riziko. Väčšina ľudí si je tohto aj veľmi dobre vedomá.

Ak však v oblasti rebier pociťujete neustupujúcu bolesť, je lepšie navštíviť lekára, aby ste mali istotu, že je všetko v absolútnom poriadku.