Bolesť sánky dokáže poriadne znepríjemniť život. Ak vás bolí sánka, tak sa veru dobre nenajete. Čosi do seba síce dostanete, ale za takéhoto stavu sa stráca všetok pôžitok spojený so stravovaním.

Za bolesťou sánky môže byť mnoho príčin. Pozornosť má zmysel venovať iba dvom. Ak vás bolí kĺb sánky, tak pravdepodobne ide o zápal tejto časti tela. Za normálnych okolností si telo dokáže s takouto situáciou časom poradiť. Tento čas vám však môže spôsobiť naozaj veľa problémov. Riešením v tomto prípade sú nejaké lieky proti bolesti. Lieky môžete užívať v tabletkovej alebo masťovej podobe. Záleží na vás, ktorý spôsob aplikácie vám viac vyhovuje. Počas liečby problému so sánkou je dobré zmierniť jej zaťaženie. V ideálnom prípade by ste sánkový kĺb nepoužívali vôbec. To však nie veľmi možné a pravdupovediac ani potrebné. Snažte sa však nevyvíjať na sánku veľký tlak. Odporúča sa kozumovať kašovité jedlá.

Ak pociťujete intenzívnu bolesť v celej sánke, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je za touto bolesťou zubný kaz. Riešenie je v takomto prípade veľmi jednoduché. Budete sa musieť vybrať za zubárom, ktorý si so zubným kazom hravo poradí. Ošetrenie zubného kazu síce bolí, vždy je to však príjemnejšie, ako trpieť niekoľko dní intenzívnou bolesťou celej čeluste.

Bolesť sánky môže byť signálom o nejakom vážnejšom ochorení. V takomto prípade je potrebné bolesť sánky konzultovať s príslušným lekárom.