Rôzne bolesti spôsobujú rôzne problémy. S niektorými bolesťami sa dá v celku jednoducho zžiť. Iné bolesti spôsobujú ukrutný stav nepohodlia. Kam zaradiť bolesť triesla? Tento typ bolesti môže vyvolať rôzne pocity. Záleží od intenzity a samozrejme od toho, čo danú bolesť spôsobuje.

Bolesť triesla môže napríklad sťažiť sexuálny život. Na prvý pohľad triviálna záležitosť, ktorá však môže výrazne narušiť partnerské spolužitie.  Bolesť triesla má najčastejšie úrazový pôvod.  Môže dôjsť k natiahnutiu svalu či šľachy, čo následne spôsobuje nepríjemné bolesti. Pôvod zranenia nám nemusí byť okamžite jasný. Veľmi často sa stáva, že v zápale hry si nevšimneme zranenie. To sa odhalí až potom, ako sa prihlási o svoju pozornosť bolesťou.  Bolesť triesla môže pochádzať zo zaseknutého alebo inak narušeného nervu.  Tento problém sa dá pomerne jednoducho vyriešiť. Horšie to je v prípade, ak táto bolesť pochádza z blokády chrbtice.

Za bolesťou triesla môžu byť aj zažívacie ťažkosti. Bolesti v oblasti brušnej dutiny a okolia je možné len veľmi ťažko izolovať. Bežný človek môže iba hádať. Určiť správnu diagnózu nie je jednoduché ani pre skúsených lekárov. Pre vás to znamená jedno. Ak pociťujete bolesti triesla a nevidíte žiadne zjavné príčiny, navštívte lekára, ktorý je jediný schopný určiť správnu diagnózu. Pomocou rôznych metód a prístrojov sa nakoniec lekár vždy dopracuje k správnej diagnóze, ktorá vám aj v tomto prípade môže zachrániť život.