Bolesť vlasov určite patrí medzi najkurióznejšie bolesti. Do momentu, kedy nimi trpíte. Bolesť vlasov však nevytvára veľké obavy. Čokoľvek sa s vašimi vlasmi stane, život vám to neohrozí. Napriek tomu sa ľudia boja akéhokoľvek vypadávania vlasov. Rovnako muži aj ženy.

Na začiatok treba povedať, že plešivosť je spôsobená geneticky. Akékoľvek problémy s vlasmi a  pokožkou hlavy samotnú plešivosť nespôsobia. Môžu však celý tento proces zrýchliť.

Za bolesťou vlasov môže byť viacero príčin. U žien je to najmä nesprávna manipulácia z vlasmi. Stačí príliš stiahnuť vlasy gumičkou a o problémy s pokožkou hlavy máte postarané. Vlasy toho síce vydržia pomerne veľa,  avšak nie je potrebné to testovať.

Pokiaľ vás bolia vlasy práve z tohto dôvodu, riešenie je pomerne jednoduché – uvoľniť gumičku a pripraviť vlasom príjemnú masáž. Na masáž pokožky hlavymôžete použiť rôzne oleje – olivový či kokosový. Okrem zdravšej pokožky hlavy sa môžete tešiť aj na krajšie a žiarivejšie vlasy.

V horšom prípade je bolesť vlasov spôsobená infekciou. Tá je väčšinou bakteriálna alebo plesňová a napáda vlasové folikuly, teda vlasové vačky, z ktorých každý vlas vyrastá. Bojovať proti takejto infekcii nie je jednoduché. Dobre to poznáme napríklad z vlasových lupín, čo je rovnako ochorenie vlasovej pokožke. Pri infekcii vlasových folikulov sa takisto odporúčajú špecializované masáže, pri ktorých do pokožky hlavy vmasírujete roztoky bojujúce proti infekciám.