Rakovina prsníka patrí k najnebezpečnejším formám rakoviny. Ženy si to aj veľmi dobre uvedomujú, veď v médiách pravidelne bežia kampane proti tejto zákernej chorobe. Rakovina prsníka je druhá najčastejšie sa vyskytujúca forma rakoviny u žien. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že rakovina prsníka postihuje iba ženy. Nie je to však tak, hoci pravdepodobnosť výskytu tohto druhu rakoviny u žien je približne stonásobná oproti mužom.

Kým rakovine prsníkov u žien sa venuje veľká pozornosť, ženy ju svojím spôsobom očakávajú, a preto si dávajú pozor, chodia na pravidelné vyšetrenia, u mužov je situácia veľmi odlišná. Väčšina mužov ani len netuší, že niečo také ako rakovina môže zasiahnuť ich prsníky.  Tento druh rakoviny má na rozdiel od žien oveľa nižšiu pravdepodobnosť na vyliečenie. Rakovina prsníkov u mužov môže mať veľmi rýchly a zákerný priebeh.

Bolesť bradaviek u mužov tak môže byť znakom pokročilej formy tejto rakoviny. Bolesť bradaviek u mužov je pomerne zriedkavá, keďže muž nie je pod vplyvom hormonálnych cyklov. Rakovina prsníkov sa však spočiatku neprejavuje bolesťou. Ako u žien, aj u mužov, sa najskôr začnú tvoriť hrčky či zdureniny. Ženy sú informované o tom, že by mali pravidelne absolvovať prehliadky prsníkov. Muži však k takýmto krokom vedení nie sú. Preto je vhodné v prípade, že zistíte na svojom prsníku akýkoľvek nepravidelný útvar, navštíviť odbornú pomoc.