Pre bezproblémovú chôdzu a pohyb ako taký potrebujeme, aby naše členky boli v absolútnom poriadku. Bolesť členka nám dokáže výrazne narušiť životnú pohodu. Čo však spôsobuje bolesť členka?

Za bolesťou členka sa môže skrývať mnoho príčin. Najčastejšie je to obyčajný úraz. Vytknutie členka je pomerne častá nehoda, či už pri športe, alebo počas bežnej chôdze. Vytknutý členok za normálnych okolností nespôsobí veľa problémov. V pomerne krátkom čase je členok opäť v poriadku. V horšom prípade však pri vytknutí členku dôjde aj porušeniu šliach a väzív. V takomto prípade je potrebné počítať z dlhodobejšími problémami. Počítať je nutné aj s trvalými následkami vo vážnejších prípadoch.

Príčinou bolesti členka môžu byť aj problémy s kĺbmi. Členkový kĺb môžu postihnúť rôzne formy artritídy. Artritídu však väčšinou poznáme ako trvalé poškodenie kĺby. Deje sa tak z rôznych dôvodov. Za pôvodcu artritídy sa najčastejšie uvádza nadmerné zaťažovanie kĺbu. Artritída je chorobou neskoršieho veku a dokáže byť veľmi nepríjemná. Pri artritíde dochádza k zníženiu pohyblivosti kĺbu a samotný pohyb kĺbu je veľmi bolestivý. Celé je to spôsobené tým, že mäkké časti kĺbu sú porušené a nedokážu tlmiť vzájomný kontakt kostí.

Zriedkavo môže byť členok napadnutý aj rôznymi infekciami.  Skutočnú príčinu bolestí členka však bežný človek nedokáže určiť. Väčšinou je to možné iba pomocou röntgenu. To znamená, že je nutné sa obrátiť na príslušného lekára.